7 Sentyabr 2023 1965
Toshkent shahridagi Singapur menejmentni rivojlantirish instituti tomonidan akademik ko‘rsatkichlari yuqori, institut ijtimoiy hayotida faol bo‘lgan hamda kelajakka aniq maqsad qo‘ygan bir guruh talabalar "Yozgi sayohat" loyihasi doirasida Singapur Respublikasiga sayohatga otlanishdi.
Ushbu loyihadan Singapur menejmentni rivojlantirish instituti (MDIS Singapore)da bir qator seminar-treninglar o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Jumladan, "Biznes", "Turizm va mehmondo‘stlik" hamda "Moda va dizayn" yo‘nalishlarida malakali ustozlar tomonidan mahorat darslari o‘tkaziladi.
Bundan tashqari, Singapur Respublikasining diqqatga sazovor joylariga sayohat uyushtiriladi. Safar davomida talabalarga institutning professor-o‘qituvchilari va mas’ul xodimlari hamrohlik qilishadi.

SINGAPORE SUMMER TOUR, 2023
As a part of the "Summer Trip" project run by MDIS Tashkent, a group of academically accomplished and socially engaged students has departed for the Republic of Singapore today.
The Singapore Management Development Institute of Singapore (MDIS Singapore) will host a number of trainings and master classes in the areas of business, tourism, hospitality, fashion and design.
A visit to the attractions of Singapore will also be arranged. As usual, students are travelling with professors and instructors from the institute.