XORIJIY TILLAR MAKTABI 26-SENTYABR KUNI SAMARQANDLIK INGLIZ TILI O'QITUVCHILARI UCHUN MALAKA OSHIRISH KURSINI TASHKILLASHTIRDILAR.
TSMRIning Xorijiy tillar maktabi (kafedrasi) 26-sentyabr kuni Samarqandlik Ingliz tili o'qituvchilari (EAP - Ilmiy maqsadlar uchun o'rganiladigan Ingliz tili) uchun malaka oshirish kursini tashkillashtirdilar. Malaka oshirish kursi O'zbekistondagi Britaniya Kengashi bilan hamkorlikda tashkil etildi.
TSMRIning katta o'qituvchisi hamda IELTS elchisi hisoblanadigan Murod Ismoilov mohirlik bilan o'tkazgan mashg'ulotlar "Fast Education" o'quv markazida bo'lib o'tdi va asosan IELTS hamda unda ta'lim berishdagi integratsiyalashgan ko'nikmalarning interfaol shakllariga bag'ishlandi.
40 dan ortiq tinglovchilar EAPning eng yangi ko'rsatmalari va texnikalari bilan tanishish hamda o'zlashtirilgan ko'nikmalarni o'z hamkasblari bilan mashq qilish imkoniyatiga ega bo'ldilar.
TSMRI jamoasi "Fast Education" o'quv markazi bosh direktori janob Botir Jo'rayevga iliq qabul uchun samimiy minnatdorchilik bildiradi hamda unga va uning jamoasiga omadlar tilaydi.

SCHOOL OF LANGUAGES CONDUCTED A TEACHER TRAINING FOR EAP INSTRUCTORS FROM SAMARKAND
On September 26, MDIS Tashkent School Of Languages conducted a Teacher Training for EAP instructors from Samarkand. The training was organized in conjunction with British Council Uzbekistan.
The session skilfully delivered by Mr Murad Ismailov, MDIS Tashkent Senior Lecturer & IELTS Ambassador, was held at Fast Education Learning Centre and mainly focused on Interactive patterns in teaching IELTS & Integrated Skills.
Over 40 participants had a chance to learn about newest EAP instruction materials and techniques and practice the newly acquired skills with their fellows.
MDIS Tashkent extends its sincere gratitude to Mr Botir Djuraev, the Fast Education CEO, for the warm welcome and wishes the best of luck to him and his team.