TSMRINING TASHKIL TOPGANIGA 15 YIL TO‘LISHI HAMDA YANGI O‘QUV BINOSINING RASMIY OCHILISH MAROSIMI MUNOSABATI BILAN TANTANALI BAYRAM DASTURI TASHKILLASHTIRILDI
Joriy yilning 21-may kuni Toshkentdagi Singapur menejmentni rivojlantirish institutining tashkil topganiga 15 yil to‘lishi hamda yangi o‘quv binosining rasmiy ochilish marosimi munosabati bilan tantanali bayram dasturi tashkillashtirildi.
Marosimda O‘zbekiston banklar assotsiatsiyasi, Singapur menejmentni rivojlantirish instituti, Sanderlend universitetidan faxriy mehmonlar, mahalliy oliy ta’lim muassasalari rektorlari, xorijiy universitetlarning Toshkentdagi filiallari direktorlari, turli mamlakatlardan kelgan tashkilotlar vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar, jumladan O‘zbekiston banklar assotsiatsiyasi bosh direktori Baxtiyor Hamidov, Singapur menejmentni rivojlantirish instituti prezidenti doktor Erik Kuan, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri Abduqodir Toshqulov hamda Toshkentdagi Singapur menejmentni rivojlantirish instituti rektori Jasur Solihov TSMRI jamoasining 15 yillik muvaffaqiyatli faoliyati bilan samimiy muborakbod etib, institutning shu davr mobaynida qo‘lga kiritgan yutuqlari haqida to‘xtalib, kelajak mutaxassislarini yetishtirib chiqarishdagi ishlariga omad tilashdi.
Mehmonlarga yangi o‘quv binosi bo'ylab tur tashkil etildi, so'ngra “Evrazia” vokal cholg‘u ansambli ishtirokida bayram dasturxoni uyushtirildi.

MDIS TASHKENT HELD A FESTIVE CELEBRATION OF ITS 15TH ANNIVERSARY AND THE OPENING CEREMONY OF THE NEW CAMPUS BUILDING.
On May 21st, 2022, MDIS Tashkent held a festive celebration of its 15th Anniversary and the Opening Ceremony of the New Campus Building.
The ceremony was attended by the honourable guests from Uzbekistan Banking Association (UBA), Management Development Institute of Singapore, the University of Sunderland, Rectors of local higher education institutions, directors of the branches of foreign universities in Tashkent, and representatives of organizations from various sectors of economy.
The esteemed guests and speakers Mr. Bakhtiyar Khamidov, the Chairman of MDIS Tashkent and General Director of Uzbekistan Banking Association, Dr. Eric Kuan, the President of the Management Development Institute of Singapore, Mr. Abdukodir Toshkulov, the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan along with Dr. Jasur Salikhov, MDIS Tashkent Rector addressed the members of administration staff, lecturers, and students.
The guests were offered an extensive new campus building tour which was followed by a performance of the Evrazia music band and a festive lunch.