TSMRIDA MARG‘ILON TURIZM VA MADANIY MEROS KOLLEJI PROFESSOR-O‘QITUVCHILARI UCHUN ONLAYN TRENING O‘TKAZILDI.
2023-yil 30-mart kuni TSMRIda Marg‘ilon turizm va madaniy meros kolleji professor-o‘qituvchilari uchun onlayn trening o‘tkazildi.
MDIS Tashkent innovatsion kadrlar tayyorlash dasturi turizm sohasi rivojlangan xorijiy mamlakatlarning turizm va mehmondoʻstlik sohasidagi yetakchi taʼlim muassasalarining oʻqitish uslublariga asoslangan edi.
Trening MDIS Toshkent turizm va mehmondoʻstlik maktabi vakili Shaxnozaxon Faxritdinova tomonidan olib borildi va ikki mashgʻulotdan iborat boʻldi: “Oziq-ovqat va ichimliklar: Restoran faoliyati” va “Uy xoʻjaligi: xonalarni boshqarish”.
Treningdan ko‘zlangan asosiy maqsad kollej professor-o‘qituvchilarining malakasini oshirish va xizmat ko‘rsatishni boshqarish sohasidagi bilimlarini chuqurlashtirishdan iborat bo‘ldi.

СИРМТ ПРОВЕЛ ОНЛАЙН-ТРЕНИНГ ДЛЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКОГО СОСТАВА МАРГИЛАНСКОГО КОЛЛЕДЖА ТУРИЗМА И КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ.
30 марта 2023 года, СИРМТ провел онлайн-тренинг для преподавательского состава Маргиланского колледжа туризма и культурного наследия.
Инновационная программа обучения СИРМТ была основана на методиках преподавания ведущих учебных заведений в сфере туризма и гостеприимства зарубежных стран с развитым туристическим сектором.
Тренинг был проведен представителем школы туризма и гостеприимства СИРМТ Шахнозахон Фахритдиновой и состоял из двух сессий: "Еда и напитки: Ресторанная деятельность" и "Хаускипинг: Управление номерами".
Основной целью тренинга было повышение квалификации преподавательского состава колледжа и углубление их знаний в области управления сервисом.