TSMRI BIZNES-INKUBATORIDA BIZNESNI MODELLASHTIRISH VA INVESTITSIYALAR BO‘YICHA UCH KUNLIK MAHORAT DARSI TASHKIL ETILDI.
2022-yilning 9-10-noyabr va 14-noyabr kunlari Startap-inkubatsiya dasturi doirasida TSMRI Biznes-inkubatorida biznesni modellashtirish va investitsiyalar bo‘yicha uch kunlik mahorat darsi tashkil etildi, unda “Aloqa Ventures” venchur fondi direktori o‘rinbosari Azizbek Azizov ma'ruzachi sifatida ishtiroq etti.
Mahorat darsi davomida ma’ruzachi biznes-model turlari, turli turdagi startap va biznes uchun monetizatsiya sxemalari, startap va biznesga sarmoya jalb qilish yo‘llari haqida foydali ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Bundan tashqari, master-klassning uchinchi kunida TSMRI talabalari o‘z loyihalarini startap hamjamiyatining yetakchi ekspertlari, ya’ni Aloqa Ventures Fund, Plug&Play va IT Park vakillariga taqdim etdilar va loyihalarni yanada rivojlantirish bo‘yicha amaliy maslahatlar oldilar.
TSMRI qiziqarli va mazmunli taqdimotlari uchun Aloqa Ventures Fund direktori o‘rinbosari Azizbek Azizovga samimiy minnatdorchilik bildiradi.
Shuningdek, TSMRI master-klassning yakuniy kunidagi mini-pitch paytida ko'rsatgan yordamlari uchun quyidagi mutaxassislarga minnatdorchilik bildiradi:

БИЗНЕС ИНКУБАТОР СИРМТ ОРГАНИЗОВАЛ ТРЕХДНЕВНЫЙ МАСТЕР-КЛАСС ПО БИЗНЕС-МОДЕЛИРОВАНИЮ И ИНВЕСТИЦИЯМ.
9-10 ноября и 14 ноября 2022 года в рамках Программы Стартап Инкубации, Бизнес инкубатор СИРМТ организовал трехдневный мастер-класс по бизнес-моделированию и инвестициям, где спикером выступил Азизбек Азизов, заместитель директора венчурного фонда Aloqa Ventures.
В ходе мастер-класса спикер поделился полезной информацией о видах бизнес-моделей, схемах монетизации для разных типов стартапов и бизнесов, способах привлечения инвестиций в стартапы и бизнес.
Кроме того, на третий день мастер-класса студенты СИРМТ представили свои проекты топ-экспертам стартап-сообщества, а именно представителям Aloqa Ventures Fund, Plug&Play и IT Park, и получили практические советы для дальнейшего развития проектов.
СИРМТ выражает искреннюю благодарность Азизбеку Азизову, заместителю директора венчурного фонда Aloqa Ventures Fund за его интересные и содержательные презентации
СИРМТ также выражает благодарность за поддержку во время мини-питча в заключительный день мастер-класса нижеследующим экспертам: