TSMRI BIZNES-INKUBATORIDA BIZNESNI MODELLASHTIRISH VA INVESTITSIYALAR BO‘YICHA UCH KUNLIK MAHORAT DARSI TASHKIL ETILDI.
2022-yilning 9-10-noyabr va 14-noyabr kunlari Startap-inkubatsiya dasturi doirasida TSMRI Biznes-inkubatorida biznesni modellashtirish va investitsiyalar bo‘yicha uch kunlik mahorat darsi tashkil etildi, unda “Aloqa Ventures” venchur fondi direktori o‘rinbosari Azizbek Azizov ma'ruzachi sifatida ishtiroq etti.
Mahorat darsi davomida ma’ruzachi biznes-model turlari, turli turdagi startap va biznes uchun monetizatsiya sxemalari, startap va biznesga sarmoya jalb qilish yo‘llari haqida foydali ma’lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Bundan tashqari, master-klassning uchinchi kunida TSMRI talabalari o‘z loyihalarini startap hamjamiyatining yetakchi ekspertlari, ya’ni Aloqa Ventures Fund, Plug&Play va IT Park vakillariga taqdim etdilar va loyihalarni yanada rivojlantirish bo‘yicha amaliy maslahatlar oldilar.
TSMRI qiziqarli va mazmunli taqdimotlari uchun Aloqa Ventures Fund direktori o‘rinbosari Azizbek Azizovga samimiy minnatdorchilik bildiradi.
Shuningdek, TSMRI master-klassning yakuniy kunidagi mini-pitch paytida ko'rsatgan yordamlari uchun quyidagi mutaxassislarga minnatdorchilik bildiradi:

16 November 2022 2989
On November 9-10 and November 14, 2022, in the framework of the Startup Incubation Program, MDIS Tashkent Business Incubation Centre has organized the three day master class on business modelling and investments with Mr. Azizbek Azizov, Deputy Director of the Aloqa Ventures Fund.
During the master class, Mr. Azizov has shared useful insights about the types of business models, monetization schemes for different types of startups and businesses, the ways of investment attraction and fund raising.
Furthermore, during the third day of the master class, MDIS Tashkent students pitched their projects to the top-experts of the startup community, namely, representatives of Aloqa Ventures Fund, Plug&Play and IT Park and received the feedbacks and support for the further development of their projects.
MDIS Tashkent extends its sincere gratitude to Mr. Azizbek Azizov, Deputy Director of the Aloqa Ventures Fund for his illuminating presentations
Special thanks are due to the following experts for their support during the Q&A session and mini-pitch on the final day of the master class: