TALABALARIMIZ XALQARO DASTURDA ISHTIROK ETISHDI
2023-yilning 9–18-iyun kunlari Toshkent shahridagi Singapur menejmentni rivojlantirish instituti “Moda mahsuloti va uning targ‘iboti” yo‘nalishi talabalari yakuniy loyiha kolleksiyalarini Buyuk Britaniyaning Sanderlend universitetida o‘tkazilgan 2023-yilgi “San’at va dizayn ko‘rgazmasi”da namoyish etishga muvaffaq bo‘lishdi.
Talabalarimizning ilk bor Londonda boʻlib oʻtgan “Bitiruvchilar moda haftaligi”da oʻz kolleksiyalarini taqdim etish imkoniyatiga ega boʻlishganidan mamnunmiz. Talabalar Londonda zamonaviy moda olami bilan tanishish va Britaniya universitetlaridagi moda fakultetlari talabalari kolleksiyalari namoyish etilgan “Fashion Show”da ishtirok etish imkoniga ega bo‘lishdi. Yoshlarimizning ushbu almashinuv dasturidan olgan tajribasi yosh dizaynerlarga mahalliy bozorga eng so‘nggi texnologiyalarni joriy etish, o‘z moda brendi uchun dizayn yaratish jarayonida ijodiy va tanqidiy fikrlash qobiliyatlarini oshirish imkonini beradi.
Ushbu almashinuv dasturi orqali Institutimiz talabalari Sanderlend universitetida xalqaro tajriba orttirish va ijodiy ishlarini namoyish qilish uchun ko'rgazmada qatnashish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.

OUR STUDENTS PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL PROGRAM
On June 9–18, 2023, the students of the "Fashion Product and Promotion" School were honoured to showcase their final project collections at the University of Sunderland's annual Art and Design Degree Show 2023, held in the Sunderland Museum & Winter Gardens, UK.
We proudly announce that MDIS Tashkent students had a chance to present their collections at "Graduation Fashion Week" in London for the first time. Students had the opportunity to get acquainted with the modern fashion world in London and take part in a Fashion Show where the collections of students from fashion faculties at British universities were exhibited. The experience that our students gained from this exchange trip makes it possible for young designers to introduce the latest technologies in the local market and improve their creative and critical thinking skills while designing for their fashion brand.
The purpose of this exchange trip was to provide MDIS Tashkent graduating students with the opportunity to travel to the University of Sunderland for international experience and exhibit their creative designs. It was the second time MDIS Tashkent students were invited to the University of Sunderland (UK), hence these annual trips have become a tradition.