MABALACAT SHAHAR KOLLEJI O'RTASIDA ONLAYN SHARTNOMANI IMZOLANDI.
2022-yil 12-may kuni Filippinning Mabalacat City kolleji (MCC) va Toshkent shahridagi Singapur Menejmentni rivojlantirish instituti (MDIST), O‘zbekiston o‘rtasida onlayn shartnoma imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi. Marosimda MCC, Filippin va MDIS Toshkent, O‘zbekiston yuqori rahbariyati ishtirok etdi, unda tomonlar kelgusidagi hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar va o‘zaro manfaatli yo‘nalishlar bo‘yicha ishlashga kelishib oldilar.
Ikkala muassasa ham turli sohalarda, jumladan, tadqiqot va nashrlar, akademik muloqotlarni, almashinuv dasturlarini, bilimlarni boshqarishni, o'qitish va o'quv dasturlarini ilgari surishda hamkorlik qilishga kelishib oldilar.

СОСТОЯЛАСЬ ОНЛАЙН-ЦЕРЕМОНИЯ ПОДПИСАНИЯ ДОГОВОРА МЕЖДУ МАБАЛАКАТСКИМ ГОРОДСКИМ КОЛЛЕДЖЕМ.
12 мая 2022 года состоялась церемония подписания онлайн-соглашения между Городским колледжем Мабалакат (MCC), Филиппины, и Сингапурским институтом развития менеджмента в Ташкенте (MDIST), Узбекистан. В церемонии приняли участие топ-менеджмент MCC, Филиппины и MDIS Ташкент, Узбекистан, где стороны обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества и договорились работать по направлениям, представляющим взаимный интерес.
Оба учреждения договорились сотрудничать в различных секторах, включая исследования и публикации, содействие академическим диалогам, программы обмена, управление знаниями, программы обучения и обучения.