ESINGAPUR MENEJMENTNI RIVOJLANTIRISH INSTITUTIDA HAM ACCA ВА IELTS (BRITISH COUNCIL TOMONIDAN TASHKIL ETILADIGAN) IMTIHONLARI O'TKAZILADI
Endi Singapur menejmentni rivojlantirish institutida ham ACCA ва IELTS (British Council tomonidan tashkil etiladigan) imtihonlari o'tkaziladi
Joriy yilning 16-fevral kuni Toshkent shahridagi Singapur menejmentni rivojlantirish institutida TSMRI va "British Council" o'rtasida hamkorlik va o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
TSMRI rektori doktor Ilhom Mamatqulov va "British Council" ning O'zbekistondagi direktori Denise Waddingham boshchiligida bo'lib o'tgan uchrashuvda TSMRI rasmiy ravishda IELTS ro'yxatga olish markazi hamda ACCA va IELTS test hamkoriga aylandi. Bu esa o'z navbatida institut talabalari va xodimlari uchun bir qator imtiyozlarni taqdim etadi. Shuningdek, 2024-yilning bahoridan boshlab TSMRI kampusida ACCA va IELTS imtihonlarini o'tkazilishiga kelishildi.

19 February 2024 2623
On February 16, 2024, a memorandum of cooperation and mutual understanding was signed between MDIS Tashkent and British Council, Uzbekustan.
MDIS Tashkent officially became an IELTS registration center and an ACCA and IELTS test partner at a meeting chaired by MDIS Tashkent Rector, Dr. Ilhom Mamatkulov and Ms. Denise Waddingham, Director of the British Council in Uzbekistan. This, in turn, provides a number of benefits for the students and employees of the institute. It has also been agreed that ACCA and IELTS exams will be held on campus from spring 2024.
It should be noted that the memorandum of cooperation is an important factor in improving the quality of education and training young people to become mature personnel, which creates the basis for bringing cooperation to a new level in the future.