MDIS TASHKENT QIRG‘IZISTON HAMKORLIK UNIVERSITETLARI (KNU, O‘SH DAVLAT UNIVERSITETI, KRSU, AT) delegatsiyasini qabul qildi.
2022-yil 21-25-avgust kunlari MDIS Tashkentda Qirg‘iziston hamkor universitetlari (KNU, O‘sh Davlat universiteti, KRSU, AT) delegatsiyasi bo‘lib o‘tdi. Qirg‘izistonlik hamkasblarning tashrifi doirasida Toshkent MDIS va O‘sh davlat universiteti o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Bir guruh talabalar va o‘qituvchilar institutga 2022-yilgi Talaba almashinuv dasturi doirasida tashrif buyurishdi, mehmonlar “Front Office” (Fidelio PMS tizimi) va “Hoyskeeping Management” bo‘yicha malaka oshirish bo‘yicha treningni muvaffaqiyatli yakunladilar va sertifikatlarga ega bo‘lishdi.
Bundan tashqari, MDIS Tashkent o‘qituvchilari tomonidan bir qator professional suhbatlar o‘tkazildi. Ba'zi mavzular raqamli asrda brending va qo'llaniladigan marketing strategiyalarini o'z ichiga oladi.
Mehmonlar uchun Toshkent shahri bo‘ylab ekskursiya, jumladan, San’at muzeyiga tashrif va Bo‘stonliq viloyatiga qisqa sayohat uyushtirildi.

27 Августа 2022 3060
СИРМТ ПРИНИМАЛ ДЕЛЕГАЦИЮ ИЗ КИРГИЗСКИХ УНИВЕРСИТЕТОВ-ПАРТНЕРОВ (КНУ, ОШСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ, КРСУ, АТ).
21-25 августа 2022 года СИРМТ принимал делегацию кыргызских университетов-партнеров (КНУ, Ошский государственный университет, КРСУ, АТ). Во время визита кыргызских коллег был подписан Меморандум о взаимопонимании между MDIS Tashkent и Ошским государственным университетом.
Группа студентов и преподавателей посетила институт в рамках Программы студенческого обмена 2022, где гости успешно прошли тренинги по навыкам Front Office (система Fidelio PMS) и Housekeeping Management и получили сертификаты.
Кроме того, преподавателями СИРМТ был проведен ряд профессиональных бесед. Некоторые из тем включали брендинг и прикладные маркетинговые стратегии в цифровую эпоху.
Для гостей была организована экскурсия по Ташкенту, включающая посещение Музея искусств и небольшую поездку в Бостанлыкскую область.