TSMRI ISO 9001:2015 STANDARTI BO‘YICHA QAYTA SERTIFIKATLASH AUDITIDAN MUVAFFAQIYATLI O‘TDI.
2021-yil 17-noyabr kuni TMSRI rasmiy ravishda ISO 9001:2015 sertifikatini oldi. Xalqaro Standartlashtirish Tashkiloti tomonidan berilgan ISO 9001:2015 sertifikati ma'lum bir tashkilot o'z mijozlari va boshqa manfaatdor tomonlarning ehtiyojlarini qondirishi va shu bilan birga tarmoq miqyosidagi standartlarga mos kelishini kafolatlaydi.
Sertifikatlash jarayoni 2021-yil avgust oyida boshlangan va Xalqaro standartlashtirish tashkilotiga aʼzo boʻlgan uchinchi tomon sertifikatlash tashkiloti “SGS Tashkent Ltd” tomonidan oʻtkazilgan.
1878-yilda Shveytsariyada tashkil etilgan SGS inspeksiya, tekshirish, sinov va sertifikatlashtirish bo'yicha dunyodagi yetakchi kompaniya hisoblanadi. Butun dunyo boʻylab 1650 ta ofis va laboratoriyalar tarmogʻida 80 000 dan ortiq xodimga ega SGS tomonidan oʻrnatilgan qatʼiy standartlar uzoq vaqtdan beri sifat menejmenti tizimlari haqida gap ketganda global mezon sifatida eʼtirof etilgan.
2015-yilda TSMRI O‘zbekiston Respublikasidagi xalqaro sifat sertifikatini qo‘lga kiritgan birinchi oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi. Shundan so‘ng, qayta sertifikatlash 2018-yil avgust hamda 2021-yilning avgust oylarida boʻlib oʻtdi.
TSMRI SGS kompaniyasi va uning auditorlik guruhiga fidoyilik va sodiqlik uchun samimiy minnatdorchilik bildiradi va ularning kelgusi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaydi.

15 November 2021 3881
On November 17th 2021, MDIS Tashkent officially received its ISO 9001:2015 certificate. Awarded by the International Organisation for Standardisation, ISO 9001:2015 certificate guarantees that a particular organisation meets the needs of its customers and other stakeholders while still conforming to industry-wide standards.
The certification process began in August 2021 and was conducted by "SGS Tashkent Ltd", a third-party certifying organisation affiliated with the International Organisation for Standardisation. SGS
Established in 1878 in Switzerland, SGS is the world’s leading inspection, verification, testing, and certification company. With more than 80,000 employees around the world in its network of 1,650 offices and laboratories, the stringent standards established by SGS have long since been recognised as global benchmarks when it comes to quality management systems.
Back in 2015, MDIS Tashkent was the first Higher Educational Institution in the Republic of Uzbekistan to receive an international quality award. The subsequent re-certification took place in August 2018 and August 2021.
MDIS Tashkent expresses sincere gratitude to the SGS company and its audit team for dedication and commitment and wishes the best in their future endeavors.