BIZNES INKUBATOR VA START-AP AKSELERATORNING SAMARALI ISHLASHI VA RIVOJLANISHI.
TSMRI Biznes-inkubatsiya markazi koordinatori 2022-yil 27-29-sentabr kunlari Zoom platformasi orqali onlayn o‘tkazilgan “Biznes inkubator va start-ap akseleratorning samarali ishlashi va rivojlanishi” bo‘yicha BMT YeIKning sertifikatlangan treningini muvaffaqiyatli yakunladi.
Birlashgan Millatlar Tashkilotining Yevropa Iqtisodiy Komissiyasi (UNECE) tomonidan Maxsus dasturni amalga oshirish doirasida Harakatlar rejasiga muvofiq “Biznes inkubator va startap akseleratorning samarali ishlashi va rivojlanishi” mavzusida 3 kunlik trening tashkil etildi. Markaziy Osiyo iqtisodiyotlari uchun (SPECA) Barqaror rivojlanish uchun innovatsion strategiya.
Trening SPECA biznes-inkubatorlari va akseleratorlari pilot tarmog‘ining faoliyatidan biri bo‘lib, SPECA sub-hududida innovatsion rivojlanishning hal qiluvchi elementi sifatida ta’lim tizimida tadbirkorlik madaniyatini yuksaltirishga qaratilgan edi.

ЭФФЕКТИВНАЯ РАБОТА И РАЗВИТИЕ БИЗНЕС-ИНКУБАТОРА И АКСЕЛЕРАТОРА СТАРТАПОВ
Координатор Бизнес Инкубатора СИРМТ успешно прошел сертифицированный тренинг ЕЭК ООН на тему «Эффективная работа и развитие бизнес-инкубатора и акселератора стартапов», проведенный онлайн на платформе Zoom 27-29 сентября 2022 г.
3-дневный тренинг на тему «Эффективная работа и развитие бизнес-инкубатора и стартап-акселератора» был организован Европейской экономической комиссией ООН (ЕЭК ООН) в соответствии с Планом действий в рамках реализации Специальной программы для экономик Центральной Азии (СПЕКА) Инновационная стратегия устойчивого развития.
Тренинг был одним из мероприятий пилотной сети бизнес-инкубаторов и акселераторов СПЕКА и был направлен на продвижение культуры предпринимательства в системе образования как ключевого элемента инновационного развития в субрегионе СПЕКА.