ALOQAVENTURES DIREKTORI O'RINBOSARI BILAN ONLAYN SUHBAT.
2022-yil 22-iyul kuni TSMRI Biznes inkubatori va IT Park hamkorligida “AloqaVentures” jamg‘armasi direktori o‘rinbosari janob Azizbek Azizov bilan onlayn suhbat bo‘lib o‘tdi.
Jonli atmosferada o’tgan muhokamalar davomida janob Azizbek Azizov venchur moliyalashtirish, moliyalashtirish usullari, investitsiya bosqichlari va startaplar mezonlari bo‘yicha o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Ishtirokchilar venchur fondi orqali startapga investitsiyalarni qanday jalb qilish, startaplarga qanday talablar qo‘yilishi va "AloqaVentures" jamg'armasi talabalar uchun startaplar qanday moliyalashtirish imkoniyatlari mavjudligi haqida ma’lumotga ega bo’ldilar.

22 июля 2022 года в Бизнес Инкубаторе СИРМТ состоялась онлайн встреча с Азизбеком Азизовым, заместителем директора венчурного фонда AloqaVentures, организованная совместно с и IT Park Uzbekistan.
В ходе динамичных дискуссий, Азизбек Азизов поделился своим опытом венчурного финансирования, методами финансирования, этапами инвестирования и критериями для стартапов.
Во время встречи, участникам удалось узнать как привлечь инвестиции в стартап через венчурный фонд и какие возможности венчурный фонд Aloqa Ventures предоставляет для финансирования студенческих стартапов