ALOQAVENTURES DIREKTORI O'RINBOSARI BILAN ONLAYN SUHBAT.
2022-yil 22-iyul kuni TSMRI Biznes inkubatori va IT Park hamkorligida “AloqaVentures” jamg‘armasi direktori o‘rinbosari janob Azizbek Azizov bilan onlayn suhbat bo‘lib o‘tdi.
Jonli atmosferada o’tgan muhokamalar davomida janob Azizbek Azizov venchur moliyalashtirish, moliyalashtirish usullari, investitsiya bosqichlari va startaplar mezonlari bo‘yicha o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Ishtirokchilar venchur fondi orqali startapga investitsiyalarni qanday jalb qilish, startaplarga qanday talablar qo‘yilishi va "AloqaVentures" jamg'armasi talabalar uchun startaplar qanday moliyalashtirish imkoniyatlari mavjudligi haqida ma’lumotga ega bo’ldilar.

GUEST TALK WITH DEPUTY DIRECTOR OF ALOQAVENTURES.
On July 22, 2022, MDIS Tashkent Business Incubation Centre and IT Park hosted the online Guest Talk with Mr. Azizbek Azizov, Deputy Director of AloqaVentures fund.
During dynamic discussions, Mr. Azizbek Azizov shared his experience in venture financing, funding methods, stages of investments and criteria for startups.
Participants learned how to attract investments to the startup through the venture fund, what are the requirements for startups and what funding opportunities are there in Aloqa Ventures for student startups